górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Audyt ciągów pieszo-rowerowych: ul. Bukietowa

Data: 3 lipca 2015

Żródło:

Tag: #przeglądy dróg

Kontynuując przeglądy infrastruktury rowerowej w dzielnicach Komorowice i Hałcnów natrafiłem na ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż ul. Bukietowej (Foto 1). CPR został wytyczony tylko po jednej stronie w/w drogi i zaczyna (kończy) się nagle w okolicy zakładu Bulten (Foto 2). Biegnie równolegle do al. Niepodległości, zawraca pod wiaduktem i spowrotem w kierunku ul. Wyzwolenia, gdzie znajdują się śmieszki rowerowe po obu stronach. CPR posiada nawierzchnię z kostki brukowej, fazowanej i szerokość 2.4 metra.

W rejonie zakładu Bulten, aby wjechać lub zjechać z tego CPR należy skorzystać z przejścia dla pieszych co jest kuriozalne (Foto 2). Nie ma tutaj niestety innego wjazdu, bo dalej ciągną się bariery energochłonne. Pod wiaduktem CPR pełni głównie rolę parkingu dla pracowników okolicznych firm (Foto 3).

Dokumentacja fotograficzna 1

Od zakładu Finnviden ul. Bukietowa posiada status ślepej dla samochodów, jednak CPR biegnie dalej w kierunku ul. Wyzwolenia. Natkniemy się tutaj na tajemniczą zatokę (chyba autobusową), która służy za parking i obok której mamy piękne "ekierkowe" zakręty (Foto 4). O znikomym ruchu rowerowym w tym miejscu świadczy także obficie zarośnięta trawą nawierzchnia (Foto 5).

Po dotarciu do zaślepienia drogi natykamy się na moje ulubione przeszkody na CPR, w postaci metalowych słupków (Foto 6). Oczywiście zawsze muszą być w konfiguracji podwójnej, dla zwiększenia trudności i zarobku "znajomych królika". Dosłownie kilka metrów dalej postawiono kolejne dwa słupki w bliżej nieznanym celu (Foto 7).

Dokumentacja fotograficzna 2

Nie mogło również zabraknąć słupów elektrycznych na CPR! Są nawet dwa słupy (Foto 8) i stoją na CPR, chociaż obok ciągu jest niemal 3 metrowej szerokości trawnik! Tradycja - uszanujmy ją, żeby nikogo nie obrazić.

Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Bukietowej łączy się z CPR-ami wzdłuż ul. Wyzwolenia. Jednak od strony skrzyżowania z ul. Wyzwolenia brak jakiegokolwiek oznakowania, że wzdłuż ul. Bukietowej wytyczono CPR (Foto 9). Takie drobne niedopatrzenie.

Jak widać wytyczenie tutaj CPR jest samo w sobie bezsensowne, bowiem ul. Bukietowa to droga dojazdowa do trzech małych zakładów, gdzie ruch jest znikomy przez większość czasu. W dodatku po wschodniej części al. Niepodległości droga jest ślepa. Dla mnie to kolejna infrastruktura wytyczona dla zawyżenia statystyk.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter