górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Kalendarz imprez rowerowych 2015 w pobliżu Bielska-Białej - Aktualizacja

Data: 6 maja 2015

Żródło:

Tag: #rajdy rowerowe

Jak co roku rowerzyści z okolic Bielska-Białej będą mogli wziąć udział w wielu rowerowych imprezach. Oprócz kilku rajdów rodzinnych, odbędą się zawody dla nieco bardziej wymagających rowerzystów: miłośników downhillu i enduro. maratonów szosowych. Na chwilę obecną zaplanowanych jest około 17 wydarzeń.

IMPREZY RODZINNE
Za nami już pierwsza z rodzinnych imprez rowerowych. Sezon otworzył 27 kwietnia 2015 wiosenna edycja 38 Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bielsku-Białej, organizowanego organizowanego jak zwykle przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.

Kolejne rodzinne rajdy rowerowe odbędą się:
24 maja 2015 (niedziela) - 19 Rodzinny Rajd Rowerowy w Ustroniu,
20 czerwca 2015 (sobota) - 16 Rodzinny Rajd Rowerowy w Wiśle,
21 czerwca 2015 (niedziela) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Jaworzu,
4 lipca 2015 (sobota) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Bystrej,
6 września 2015 (niedziela) - Rodzinny Piknik Rowerowy w Czechowicach-Dziedzicach.

Cykl rodzinnych rajdów zamknie 20 września 2015 (niedziela) 39 Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej. Aktualnie brak jeszcze informacji o na temat rajdu rowerowego w Ligocie.

Informator

Informator rowerowy 2015

IMPREZY CHARYTATYWNE
Wyjątkowo w tym roku ponownie nie rozpocznie się w Bielsku-Białej rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów" organizowany przez Fundację Babci Aliny. W tym roku niestety nawet żaden etap tego rajdu nie zawita do naszego miasta.

ZAWODY DOWNHILL
Fani ekstremalnej jazdy na rowerze mieli już okazję wypróbować swoich sił w dwudniowcyh zawodach Diverse Downhill Contest, która odbyła się w dniach 25-26 kwietnia 2015 (sobota-niedziela) w Międzybrodziu Żwywieckim na szczycie góry Żar. Kolejne zawody z tego cyklu organizator przewidział na 12-13 września 2015 (sobota-niedziela) w Wiśle na Stożku.

Ponownie najwiekszą ilość dwudniowych imprez dla amatorów/hobbystów jak i zawodników z licencją uprawiających downhill przygotował organizator Diverse Beskidia Downhill. Zawody odbędą się dwukrotnie na szczycie Palenicy w Ustroniu w dniach 9-10 maja 2015 i 11-12 lipca 2014 oraz w Brennej na Starym Groniu w dniach 22-23 sierpnia 2014.

ZAWODY ENDURO
Już jutro tj. 2 maja 2015 na terenie Bielska-Białej i Wilkowic odbędą się zawody z cyklu Enduro Trails MTB . Jesienna edycja zawodów z tej serii odbędzie się 3 października 2015.

W tym roku w Bielsku-Białej nie rozegrany zostanie żaden etap imprezy z cyklu Enduro Trophy.

KOLARSTWO SZOSOWE
Dla amatorów kolarstwa szosowego organizator Cykl Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton przygotował, podobnie jak w zeszłym roku, Puchar Równicy w Ustroniu, który odbędzie się w dniach 16-17 maja 2014 (sobota-niedziela). Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w Wiśle 4-5 lipca 2014 (sobota-niedziela), podczas których kolerze zmierzą się na m.in. Pętli Beskidzkiej.

IMPREZY MTB
Miłosnicy rajdów MTB mogą zgłosić swój udział (lub z dziecmi) w zawodach z cyklu Bike Maraton, które odbędą się w Wiśle w dniu 13 czerwca 2015 (sobota).

W tym roku czeka nas także kilka imprez w postaci podjazdów asfaltem na czas (Uphill). Dwie edycje zawodów Uphill Magurka 2015 organizuje w dniach 13 czerwca 2015 oraz 5 września 2015 GOSiR Wilkowice.

Kolejne zawody tym razem z cyklu Uphill MTB Beskidy odbędą się ponownie w Ustroniu w dniu 1 sierpnia 2015 (sobota). Podczas 1 etapu kolarze ponownie będą walczyć o lokaty podczas podjazdu asflatem pod Równicę.

Wszystkich rowerzystów posiadających informacje o innych imprezach nie wymienionych w artykule zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter