górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Zalety rowerów miejskich - Artykuł sponsorowany

Data: 7 lutego 2015

Żródło: biketopia.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Miejskie dwa koła
Rowery miejskie stały się prawdziwym przebojem w wielu polskich miastach, pomimo początkowego sceptycyzmu podbiły serca mieszkańców, którzy polubili tą formę komunikacji miejskiej.

Czy pomysł rowerów miejskich sprawdził się w naszym kraju?
Nie ma żadnych wątpliwości, że tak. Coraz więcej miast przyłącza się do tej świetnej inicjatywy. A w miastach, w których już są dostępne rowery miejskie sieć stacji ciągle jest rozbudowywana. Mieszkańcy tak przyzwyczaili się do wygody, jaką daje jazda rowerem miejskim, że chcą mieć coraz więcej punktów, które oferują tą usługę. Nie tylko w centrach miast, ale i pozostałych dzielnicach.

Jakie zalety mają rowery miejskie?
Po pierwsze są bardzo tanie dla użytkowników, zazwyczaj pierwsze pół godziny jest darmowe, a kolejne nie kosztują wiele. Po drugie nie musimy martwić się o bezpieczeństwo roweru, po skończonej jeździe odstawiamy go do najbliższej stacji i kłopot z głowy Zupełnie inaczej, niż w przypadku prywatnego sprzętu.

Po drugie poruszanie się rowerem miejskim znacznie ułatwia komunikację, zwłaszcza w centrach miast gdzie odległości są bardzo niewielkie w porównaniu do czasu spędzanego w korkach. To idealny sposób na pokonywanie niezbyt dużych odległości gdy bardzo zależy nam na czasie.

Kolejną zaletą tego projektu jest promocja zdrowego stylu życia, bo przecież jazda rowerem to jedna z najbardziej korzystnych form aktywności fizycznej, jaką można sobie wyobrazić. Skończyły się wymówki, że nie mam roweru albo boję się ten rower zostawić bez opieki na cały dzień! Mając dostęp do rowerów miejskich można uprawiać sport bez wielkich nakładów finansowych.

Ponadto dzięki rowerom miejskim, choć trochę zmniejszy się ilość szkodliwych spalin w naszych miastach. Część osób zamieni swoje samochody na rowery jako że te są szybsze, zwłaszcza w centrach miast, a także bez porównania tańsze w eksploatacji. Nie trzeba się martwić o ceny benzyny, ubezpieczenie, czy o miejsce do parkowania. Praktycznie same korzyści!

Jest praktycznie pewne, że rowery miejskie na stałe wpisały się w panoramę naszych miast. Co prawda ich pojawienie się na początku wiązało się z wyłożeniem sporych nakładów finansowych, ale uzyskane w ten sposób korzyści są znacznie większe! Koronnym dowodem na to jest fakt, że kolejne miasta przyłączają się do tej wspaniałej inicjatywy!

Nie pozostaje nic innego, jak tylko założyć wygodne buty i ruszyć na ścieżki rowerowe, oczywiście na miejskich dwóch kołach.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter