górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowa infrastruktura rowerowa na skrzyżowaniu ul. Andersa/Sosnkowskiego

Data: 10 listopada 2014

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Dobra informacja dla bielskich rowerzystów mieszkających na w rejonie os. Karpackiego. Od kilku dni możemy cieszyć się w końcu ciągłością drogi rowerowej wzdłuż al. Andersa, na skrzyżowaniu z ul. Sosnkowskiego. W związku z budową Retail Parku zaszła konieczność modernizacji tegoż skrzyżowania i dzięki temu udało się w końcu wytyczyć przejazd rowerowy przez w/w ulicę (Foto 2,4,6). Przez lata mieliśmy tutaj ciąg pieszo-rowerowy z wytyczonym przejściem dla pieszych (Foto 1,3,5).

Nowy przejazd rowerowy

Brak przejazdu rowerowego przez ul. Sosnkowskiego w ciągu DDR wzdłuż al. AndersaPrzejazd rowerowy wytyczony przez ul. Sosnkowskiego w ciągu DDR wzdłuż al. AndersaBrak przejazdu rowerowego przez ul. Sosnkowskiego w ciągu DDR wzdłuż al. AndersaPrzejazd rowerowy wytyczony przez ul. Sosnkowskiego w ciągu DDR wzdłuż al. AndersaWidok z góry na skrzyżowanie bez wytyczonego przejazdu rowerowego przez ul. SosnkowskiegoWidok z góry na skrzyżowanie z wytyczonym przejazdem rowerowym przez ul. Sosnkowskiego

Brakujące fragmenty drogi rowerowej, jak również przejazd przez wysepkę, zyskały nawierzchnię asflatową oraz oznakowanie w postaci czerownych pasów krawędziowych. Przejazd rowerowy posiada odrębną sygnalizację dla pieszych i rowerzystów uruchamianą przyciskiem. Na pochwałę zasługuje umieszczenie przycisków po właściwej stronie drogi rowerowej! Przejazd rowerowy niestety obfituje w krawężniki, ale ich wysokość jest przepisowa - 1 cm. Niestety pozostałe odcinki drogi rowerowej wzdłuż al. Andersa już się tak pięknie nie prezentują o czym możecie poczytać tutaj.

W związku z modernizacją ul. Sosnkowskiego wykonano również 50 metrów nowej drogi rowerowej o nawierzchni asflatowej (Foto 8) i szerokości 2 m. Nowy trakt posiada połączenie z odcinkiem drogi rowerowej biegnącej wzdłuż al. Andersa (Foto 7) i obecnie kończy się przy ulicy prowadzącej do Retail Parku (Foto 9).

Nowa droga rowerowa

Połączenie DDR wzdłuż al. Andersa z DDR wzdłuż ul. SosnkowskiegoNowy 50-cio metrowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. SosnkowskiegoKoniec nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Sosnkowskiego przy zjeździe do Retail Parku

Jak już pisałem wcześniej na Miniblogu nie wiem w jaki sposób planuje się poprowadzić dalej nową drogę rowerową, gdyż za ulicą prowadzącą do Retail Parku jest wielki kanał ciepłowniczy oraz dwa inne kanały (Foto 9). Kolejne 50 metrów dalej, przy krytej pływalni, jest jedna ze stacji wypożyczalni rowerów więc logicznym jest poprowadzenie tam drogi rowerowej.

Dziwi mnie również sposób wymalowania czerwonych pasów krawędziowych w miejscu połączenia obu dróg rowerowych, które najpierw wymalowano poprawnie, a potem miejscowo zamalowano i wymalowano niepoprawnie (Foto 7). Zdemontowano również na obu końcach drogi rowerowej znaki pionowe C-16/13 i przywieszono znak C-16.

Rekomendacja strony

Uważasz, że powyższy news jest ciekawy? Podziel się nim z innymi i dodaj go do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter

Komentarze ( 5 )

Nie bądź obojętny! Wyraź swoją opinię na temat artykułu Dodaj komentarz

Avatar

20.12.2014 - 08:46 Bronisław Szafarczyk napisał:

W rejonie skrzyżowania al. Andersa z ul. Sosnkowskiego obowiązuje czasowa organizacja ruchu narzucona przez Wydział Komunikacji. Docelowo na sk ... Rozwińrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego - Kowalska ma być wybudowane rondo, czego zakres budowy Retail Parku nie obejmował. Będzie to więc realizowane najprawdopodobniej siłami miasta. Do czasu zrealizowania przebudowy układu komunikacyjnego w tym rejonie (a i przebudowy związanej z kanałem ciepłowniczym) wprowadzono czasową organizację ruchu (brak wyjazdu z Retail Park na ul. Sosnkowskiego, zamknięcie DDR). Oznakowanie polegające na zamknięciu DDR wzdłuż ul. Sosnkowskiego i znak C-16 na tym odcinku jest więc prawidłowe. Nieprawidłowym rozwiązaniem jest natomiast brak jakichkolwiek poszerzeń DDR na jej łukach poziomych. Niestety, projektant tego nie przewidział, a ani zarząd drogi, ani zarządzajacy ruchem - nie zausterkował. Szkoda...
Zwiń ^

Avatar

20.12.2014 - 13:07 simasted napisał:

W takim razie po co malowano oznakowanie P-23 i czerwone pasy krawędziowe, żeby je potem zamalowywać? Co do usterek to jest ich więcej. Mowa o p ... Rozwińrzyciskach do wzbudzania sygnalizacji dla rowerzystów, które są nielegalne w tym przypadku. Na dodatek zamontowane na słupach, które naruszają skrajnię poziomą. O rondzie z ul. Kowalską wiem, tylko pytanie czy planuje się budowę DDR dalej wzdłuż ul. Sosnkowskiego w kierunku nowej pętli autobusowej, czy tylko do basenu Troclik? Miejsca jest tam dość, aby pociągnąć DDR dalej. Co do nadzoru nad inwestycjami to obaj wiemy jak to wygląda w praktyce, a potem są "efekty", jak te pokazane w moich przeglądach dróg rowerowych.
Zwiń ^

Avatar

25.12.2014 - 09:39 Bronisław Szafarczyk napisał:

Zgłosiłem wniosek, by jedno z posiedzeń Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa nowej Rady Miejskiej Bielska-Białej zostało w cało ... Rozwińści poświęcone systemowi dróg rowerowych w naszym mieście. Wniosek został przyjęty przez przewodniczącego Komisji - będę pilnował, by temat znalazł się w planie pracy na rok 2015. Pomimo tego, że każdy mieszkaniec ma prawo uczestniczyć w posiedzeniach Rady i jej komisji, mam nadzieję, że Przewodniczący zechce wystosować osobne zaproszenie dla Państwa, no i że zostanie ono przyjęte. Odnośnie skrajni i innych szczegółów dot. ul. Sosnkowskiego - zapraszam do kontaktu mailowego: traffic@pro.onet.pl. Pozdrawiam świątecznie.
Zwiń ^

Avatar

04.01.2015 - 12:42 simasted napisał:

Cieszę się, że w końcu ktoś z radnych zainteresował się dokładniej tematem dróg rowerowych w mieście. Zwłaszcza, że ma w tej dziedzinie ... Rozwińodpowiednie kompetencje. Nie widzę przeszkód, aby uczestniczyć w takim spotkaniu, byleby nie były to jałowe rozmowy, które do niczego nie doprowadzą. A patrząc na częściowy skład komisji to mam takie obawy.
Zwiń ^

Avatar

22.03.2015 - 10:45 Bronisław Szafarczyk napisał:

Dobra informacja - mój wniosek został przyjęty, ale nie ustalono jeszcze terminu. W każdym razie zostałem upoważniony do zaproszenia przed ... Rozwiństawicieli środowiska rowerowego do udziału w posiedzeniu komisji i do zreferowania swoich poglądów. Warto więc odpowiednio się przygotować - tak aby nie było to jeszcze jedno posiedzenie typu "pogadaliśmy sobie", ale aby przyniosło konkretny efekt.
Zwiń ^