górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Raport magazynu Rowertour - „Rower w mieście 2014”

Data: 5 listopada 2014

Żródło: www.rowertour.pl

Tag: #literatura

W moje ręce dostało się właśnie listopadowe wydanie magazynu turystyki rowerowej "Rowertour", w którym ukazał się kolejny, trzeci już ranking miast przyjaznych rowerzystom. Ranking ukazuje się co dwa lata i opiera się na odpowiedziach udzielonych przez pracowników samorządu w specjalnej ankiecie. W badaniu wzięło udział 41 największych miast w Polsce, w tym także Bielsko-Biała. Szczegółowe pytania w ankiecie dotyczyły m.in. infrastruktury rowerowej, udogodnień dla rowerzystów, organizowanych imprez rowerowych itp.

Rowertour

Okładka listopadowego numeru magazynu RowertourTabela z wybranymi danymi z ankietyTabela z rankingiem miast przyjaznych dla rowerzystów

W badaniu wzięły również udział wybrane organizacje rowerowe lub osoby interesujące się infrastrukturą rowerową, które weryfikowały dane przekazane przez swój Urząd Miasta. W tym roku, co mnie pozytywnie zaskoczyło, zostałem po raz pierwszy zaproszony do tegoż badania. Przy okazji potwierdziły się moje przypuszczenia na temat mizernej wiedzy naszego Urzędu Miasta w kwestii infrastruktury rowerowej.

W tegorocznym rankingu miast Bielsko-Biała uplasowało się na 35 miejscu na 41 największych miast w Polsce, przesuwając się, w stosunku do poprzedniego badania, o 6 miejsc w górę. Nadal jesteśmy w ogonie rankingu, ale nie powinno to dziwić żadnego z bielskich rowerzystów. Wedle naszego Prezydenta Miasta podobno przodujemy w rankingach - jak widać nie we wszystkich...

W czołówce miast przyjaznych rowerzystom uplasowały się kolejno: (1) Gdańsk, (2) Wrocław oraz (3) Toruń. Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat rankingu oraz wybranymi informacjami podanymi do ankiety przez Urząd Miasta zachęcam do kupna magazynu Rowertour. Cena to tylko 8 zł, gazeta do nabycia w salonikach prasowych.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter