górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Bielsko-Biała na rowerze, czyli Akademia Bicicletta

Data: 7 lipca 2014

Żródło: bielskiklubkolarski.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Działacze z Bielska-Białej stawiają na młodzież i początkiem bieżącego roku powołali do życia Akademię Bicicletta - projekt, który zrzesza dzieci i młodzież szkolną, chcących uprawiać kolarstwo. Klub oficjalnie zarejestrowany został początkiem bieżącego roku i od tego czasu rozpoczął faktycznie swoją działalność.

Akademia kolarska Bicicletta jest pomysłem na szkolenie młodych dzieci i młodzieży szkolnej w celu wyłonienia talentów kolarstwa i propagowanie zdrowego, sportowego trybu życia wśród dzieci. Docelowo mają być szkolone dzieci w wieku 6-9 lat (nauka jazdy i zabawa na rowerach), 10-12 lat (4-5 klasa - kategoria żaki, 6 klasa młodziki) oraz starsze kategorie, do 18 lat. Starsze roczniki będą mogły rywalizować już nie w Akademii, a w Klubie Kolarskim Bicicletta z dorosłymi.

Do celów projektu należą m.in.:

Zajęcia w akademii prowadzimy ogólnorozwojowo poprzez połączenie zajęć w terenie z rowerem oraz na sali gimnastycznej z wykorzystaniem gier zespołowych jak i ukierunkowanych na kolarstwo (trenażery). Treningi na siłowni, basenie, lodowisku i narciarstwo biegowe obowiązkowo znajdą się w menu treningów zimowych. W celu urozmaicenia zajęć staramy się zapraszać na treningi na sali czy też w terenie znanych trenerów czy kolarzy, pomaga nam między innymi zawodowy kolarz Darek Batek. Zapraszamy także znane osoby na prezentacje z wypraw rowerowych po całym świecie między innymi Błażej Szczypka.

Reszta zajęć planowana jest zarówno na szosie jak i terenach leśnych/górskich, treningi te skierowane będą na ukształtowanie bazy wydolnościowej, a następnie specjalistyczne ćwiczenia kolarskie. Zajęcia będą prowadzone przy użyciu pulsometrów, a obciążenie treningowe dobierane indywidualnie dla każdego zawodnika.

Akademia Bicicletta

Dzieci z akademii podczas treningów w terenieDzieci z akademii podczas pierwszego treningu na sali gimnastycznejDzieci z akademii podczas zawodów Podhale Tour w Czarnym Dunajcu

Wprowadzamy także pierwsze serie treningowe z użyciem zakupionego innowacyjnego sprzętu sportowego dla młodzieży w ramach pakietu Sport in Logic (finalista w kategorii Brand New na targach ISPO 2014 w Monachium). Pakiet składający się ze sprzętu w formie trójwymiarowych drabinek oraz rozpisanych dla nich setek różnych ćwiczeń dla każdej cechy potrzebnej sportowcowi uznany został przez specjalistów za jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych narzędzi do budowania sportowej formy u dzieci dostępnych na rynku. Planowane są zgrupowania pod okiem naszych trenerów i jak najwięcej startów w wyścigach z ramienia Polskiego Związku Kolarskiego.

W naszych szeregach jest obecnie kilka dziewczynek i chłopców, staramy się brać udział we wszystkich wydarzeniach sportowych w naszych okolicach w celu dotarcia z informacją o nas do szerszego grona ludzi. W dalszych etapach klubu chcemy rozwinąć naszą akademię kolarską do rangi pełnego profesjonalizmu. Nabór i trening prowadzimy na terenie miasta Bielska Białej i okolic.

Chcemy w przyszłości stworzyć w tym rejonie akademię, która umożliwi chętnym dzieciom rozwinąć talenty w tej dyscyplinie. Nadal szukamy sponsorów do dalszych działań, chcemy dla naszych dzieci z akademii przede wszystkim profesjonalnego sprzętu i warunków. Wszystko po to, aby młody członek akademii mógł od samego początku harmonijnie się rozwijać. Przed nami dużo pracy i starań o to, aby ten klub stworzyć w pełni profesjonalnym. Ale myślimy, że warto spróbować podjąć każde wyzwanie dla naszych dzieciaków.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter