górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Imprezy rowerowe 2014 w okolicy Bielska-Białej - Aktualizacja

Data: 1 kwietnia 2014

Żródło:

Tag: #rajdy rowerowe

W bieżącym roku rowerzyści z okolic Bielska-Białej będą mogli spróbować swoich sił w wielu rowerowych imprezach. Oprócz licznych rajdów rodzinnych jak zwykle znajdzie się coś dla wymagających rowerzystów zarówno dla miłośników downhillu, enduro oraz maratonów szosowych. Na chwilę obecną, w pobliżu Bielska-Białej, zaplanowanych jest kilkanaście imprez dla rowerzystów, których liczba zapewne ulegnie zmianie in plus.

IMPREZY RODZINNE
AKTUALIZACJA: Dla fanów rodzinnych imprez sezon otworzy 3 maja 2014 (sobota) kolejna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Jaworzu, organizowanego podczas corocznej majówki przez Osodek Promocji Gminy Jaworze.

Tydzień później, bo 11 maja 2014 (niedziela) wiosenna edycja 36 Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bielsku-Białej, organizowanego organizowanego jak zwykle przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.

Informator

Informator rowerowy 2014

Tydzień później, bo 18 maja 2014 (niedziela), odbędzie się 18 Rodzinny Rajd Rowerowy w Ustroniu organizowany przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki tamtejszego Urzędu Miasta.

Po 3 tygodniowej przerwie, czyli 7 czerwca 2014 (sobota) Wislańskie Koło Cyklistów GÓRAL przy PTTK organizuje 15 Rodzinny Rajd Rowerowy w Wiśle.

Dla spragnionych większego wysiłku dzień póżniej - 8 czerwca 2014 (niedziela) ruszy 4 Rodzinny Rajd Rowerowy w Ligocie.

AKTUALIZACJA: Miesiąc później - 5 lipca 2014 (sobota) - rodziny będą mogły wziąć udział w 15 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bystrej.

Cykl rodzinnych rajdów zamknie 21 września 2014 (niedziela) 37 Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej.

MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach z kolei planuje we wrześniu Piknik Rowerowy, podobny do tego jaki odbył się z zeszłym roku.

IMPREZY CHARYTATYWNE
Wyjątkowo w tym roku w Bielsku-Białej nie rozpocznie się rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów" organizowany przez Fundację Babci Aliny. Ale nic straconego bowiem będzie można wziąć udział aż dwóch jego etapach, gdyż przedostatni etap wyruszy w dniu 21 czerwca 2014 z Wisły i zakończy się w Bielsku-Białej. Ostatni etap rozpocznie się 22 czerwca 2014 w naszym mieście i zakończy na mecie w Krakowie.

ZAWODY DOWNHILL, ENDURO
Dla fanów ekstremalnej jazdy na rowerze, w tym roku organizatorzy przygotowali multum zawodów w pobliżu Bielska-Białej.

Pierwsze, dwudniowe zawody Downhill Cup odbędą się w dniach 26-27 kwietnia 2014 (sobota-niedziela) w Wiśle na szczycie Stożka. Kolejne zawody z tego cyklu organizator przewidział na 19-20 lipca 2014 (sobota-niedziela) w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar.

AKTUALIZACJA: Po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną zawody z cyklu Enduro Trails MTB , które odbędą się w dniu 4 maja 2014 (niedziela) na terenie Bielska-Białej i Wilkowic.

Najwiekszą ilość dwudniowych imprez dla amatorów/hobbystów jak i zawodników z licencją uprawiających downhill przygotował organizator Rockstar Beskidia Downhill. Zawody odbędą się dwukrotnie na szczycie Palenicy w Ustroniu w dniach 10-11 maja 2014 i 12-13 lipca 2014 oraz w Brennej na Starym Groniu w dniach 15-17 sierpnia 2014.

AKTUALIZACJA: Wyjątkowo w tym roku w Bielsku-Białej nie rozegrany zostanie żaden etap imprezy z cyklu Enduro Trophy, jednak dwa etapy odbędą się w pobliżu miasta. Pierwszy etap rozpocznie się 10 maja 2014 (sobota) na terenie Czernichowa i Porąbki, drugi etap 30 maja 2014 (piątek) w Wiśle.

KOLARSTWO SZOSOWE
Dla amatorów kolarstwa szosowego organizator Cykl Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton przygotował, podobnie jak w zeszłym roku, Puchar Równicy w Ustroniu, który odbędzie się w dniu 17 maja 2014 (sobota). Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w Wiśle 5 lipca 2014 (sobota), podczas których kolerze zmierzą się na m.in. Pętli Beskidzkiej.

IMPREZY MTB
Osoby zapalone w rajdach MTB mogą zgłosić swój udział w zawodach z cyklu Bike Maraton, które odbędą się w Wiśle w dniu 7 czerwca 2014 (sobota). Brak jeszcze informacji o trasie.

Kolejne zawody tym razem z cyklu Uphill MTB Beskidy odbędą się ponownie w Ustroniu w dniu 16 sierpnia 2014 (sobota). Podczas 5 etapu kolarze ponownie będą walczyć o lokaty podczas podjazdu asflatem pod Równicę.

Wszystkich rowerzystów posiadających informacje o innych imprezach nie wymienionych w artykule zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter