górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Grażyńskiego

Data: 11 stycznia 2014

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Zakończył się etap montażu barierek wzdłuż nowej drogi rowerowej biegnącej równolegle do ul. Grażyńskiego i tym samym stała się ona w pełni przejezdna dla rowerzystów. Nowy odcinek o nawierzchni asfaltowej, liczący 1.8 km i szerokości aż 3 metrów rozpoczyna się przy rondzie na ul. Kwiatkowskiego i biegnie w kierunku skrzyżowania z ul. Mazańcowicką.

Początkowo droga rowerowa biegnie wzdłuż ul. Grażyńskiego, a przed wiaduktem drogi S1 wchodzi na wał przeciwpowodziowy wzdłuż rzeki Biała. W newralgicznych miejscach ścieżki rowerowej oraz na odcinku biegnącym wałem postawiono barierki zabezpieczające. Pomimo, że psują one nieco estetykę otoczenia to są jednak konieczne, aby ścieżką mogli się bezpiecznie poruszać rowerzyści, zwłaszcza ci najmłodsi, bo wał jest dość wysoki.

Nowa droga rowerowa

Początek/koniec nowej drogi rowerowej przy rondzie Ofiar KatyniaNowa droga rowerowa wzdłuż ul. GrażyńskiegoWjazd na nową drogę rowerową naprzeciw portierni FiataNowa droga rowerowa wzdłuż ul. Grażyńskiego przy kładce na BiałąOdcinek nowej drogi rowerowej na wale wzdłuż rzeki BiałaPoczątek/koniec drogi rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. Mazańcowicką

Odcinek został symbolicznie oddany końcem grudnia w asyście samego Prezydenta Miasta i wedle komunikatu na stronie Urzędu Miasta posiada oznakowanie pionowe i poziome, co niestety mija się nieco z prawdą. W przypadku oznakowania pionowego, w ramach uczczenia wieloletniej tradycji, jeden ze znaków postawiono na drodze rowerowej (Foto 2). W przypadku znaków poziomych wymalowano dokładnie jeden znak P-23 "rowerek" przy rondzie Ofiar Katynia, w miejscu w którym Prezydent przecinał wstążkę (Foto 1). Brakuje również oznakowania przejścia dla pieszych P-10 przy kładce na Białej (Foto 4).

Galeria

Auta parkujące na drodze rowerowej naprzeciw portierni Fiata

Wjazd na drogę rowerową bezpośrednio z ulicy jest możliwy tylko w dwóch miejscach: przy skrzyżowaniu z ul. Mazańcowicką i naprzeciwko portierni Fiata. Szkoda, że nie wykonano takiego wjazdu przy rondzie Ofiar Katynia (Foto 1). W przypadku wjazdu przy Fiacie pojawia się problem z autami parkującymi w tym miejscu. Dwukrotnie spotkałem się z sytuacją, że droga rowerowa była zablokowana przez samochody (Foto 7).

Może wymalowanie na całej długości czerwonych pasów krawędziowych i znaków P-23 w tym miejscu zaradzi tej sytuacji? Oznakowanie drogi rowerowej wygląda na niedokończone, ale czego się spodziewać. Wszak w tym mieście to norma, że wszystko jest zrobione tylko na 90%. Tak w ogóle to przecież tylko uprawianie populizmu przez wiecznie niezadowolonego rowerzystę...

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter