górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Noworoczny żart „drogofcuf” na ścieżce wzdłuż ul. Karbowej

Data: 5 stycznia 2014

Żródło:

Tag: #przeglądy dróg

Galeria

Droga rowerowa, ul. Karbowa, wjazd do garaży pod stokiemDroga rowerowa, ul. Karbowa, wjazd na parking przy ośrodkuDroga rowerowa, ul. Karbowa, wjazdy na posesjeDroga rowerowa, ul. Karbowa, piąty wjazd na posesje

W dniu dzisiejszym, podczas mojej drugiej, krótkiej tegorocznej przejażdżki rowerowej trafiłem przypadkiem na kolejny pokaz umiejętności naszych „fahofcuf ot druk” w mieście. To jest dosadny obraz rażącej niekompetencji ludzi odpowiedzialnych w tym mieście za infrastrukturę oraz obraz tego jak traktuje się w tym mieście rowerzystów i przepisy prawa. Mówiąc krótko miarka się już przebrała!

W zeszłym roku po oddaniu ośrodka Dębowiec pojawił się problem z autami parkującymi notorycznie na chodniku i drodze rowerowej wzdłuż ul. Karbowej, w jego rejonie. Ktoś wpadł na pomysł postawienia metalowych słupków uniemożliwiwających takie manewry kierowcom i przy okazji złamał prawo stawiając je na drodze rowerowej, po cztery sztuki przy każdym wjeździe na posesje.

W sumie na drodze rowerowej postawiono 20 sztuk słupków, które naruszają przepisy o skrajni poziomej drogi rowerowej! O ile na chodniku takie słupki mają jeszcze prawo bytu to na drodze rowerowej stanowią zagrożenie i uniemożliwiają komforową jazdę oraz wyminięcie się dwóch rowerzystów. O estetyce przestrzeni już nawet nie wspomnę.

Szkoda, że reżyser Bareja już nie żyje, bo miałby świetny materiał na komedię. Można to podsumować cytatem z jednego z jego filmów: "Bardzo dobrze. Dostatecznie". Oj popłyniecie Panowie, popłyniecie...

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter