górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Ks. Kusia

Data: 27 listopada 2013

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

W miniony czwartek zakończyły się prace związane z budową oraz odbiorem technicznym nowego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Ks. Kusia w Bielsku-Białej. Przetarg na budowę drogi rowerowej był ogłoszony w połowie zeszłego roku i miała ona zostać pierwotnie oddana do użytku, przed okresem wakacyjnym bieżącego roku. Jednak ze względu na niedotrzymanie terminu zakończenia budowy, przez pierwszego wykonawcę, Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zmuszony był ogłosić drugi przetarg na dokończenie inwestycji.

Fotogaleria

Początek nowego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. KusiaNowy odcinek drogi rowerowej między ul. Kusia i rzeką BiałaPołączenie drogi rowerowej przy ul. Kusia ze ścieżką wzdłuż rzeki Biała

Nowy, niespełna 400 metrowy, odcinek drogi rowerowej połączył w końcu kładkę rowerowo-pieszą nad rzeką Biała (przy węźle drogi S69) z szutrową, drogą rowerową wzdłuż rzeki Biała (początek przy ul. Cyprysowej) (Foto 3). Dzięki tej inwestycji domnięta została sieć dróg rowerowych w tym rejonie i rowerzyści mogą bezpiecznie dostać się do dzielnicy Mikuszowice z centrum Bielska-Białej. Miejmy nadzieję, że podobne "dziury" w infrastrukturze rowerowej Bielska-Białej będą uzupełniane w pierwszej kolejności.

Droga rowerowa o nawierzchni z asflatu i szerokości 2.1 m otrzymała od razu oznakowanie pionowe oraz poziome w postaci czerownych pasów krawędziowych i "rowerków" P-23. Niestety znaki P-23 wymalowano tylko na początku (Foto 1) oraz końcu (Foto 3) odcinka ścieżki rowerowej, a powinno być co 50 metrów. Na dodatek namalowano je odwrotnie niż powinno być - pozostawmy to bez komentarza. Barierka znajdująca się w połowie odcinka narusza skrajnię poziomą drogi rowerowej.

Jedną z niedogodności na nowym fragmencie drogi rowerowej będą z całą pewnością piesi, ponieważ na obecną chwilę brak równoległego chodnika na omawianym odcinku ul. Kusia, a na jego budowę będzie trzeba zapewne poczekać do czasu modernizaji tej ulicy.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter