górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Interwencja Nr 1: Droga rowerowa wzdłuż ul. Armii Krajowej

Data: 7 lipca 2013

Żródło:

Tag: #przeglądy dróg

6 maja 2013 r.
Dokonałem osobistego przeglądu technicznego drogi rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. W tym samym dniu wysłałem również do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej - drogą elektroniczną - pismo wraz z dokumentacją fotograficzną w tej sprawie.

10 czerwca 2013 r.
Po ponad 30 dniach, ku memu zdziwieniu, w godzinach rannych, otrzymałem w końcu odpowiedź w formie elektronicznej (tak jak chciałem) na moje pismo, w w/w sprawie, wysłane do MZD Bielsko-Biała:

W odpowiedzi na Pana pismo, informuję, że po dokonaniu wizji w terenie stwierdza się zasadność skorygowania istniejącego oznakowania pionowego oraz poziomego. Powyższe zostanie wykonane do 30 czerwca 2013r.

Pozdrawiam
Magdalena Herma
Starszy specjalista ds.inżynierii ruchu

Niestety odpowiedź dotyczyła tylko oznakowania drogi rowerowej. Nie otrzymałem natomiast odpowiedzi czy uszkodzona nawierzchnia w miejscach pokazanych na zdjęciach również zostanie naprawiona. Jak do tej pory załatano tylko fragment widoczny na ostatnim zdjęciu (Foto 9), który został prawdopodobnie zgłoszony wcześniej przes kogoś innego. W związku z tym, w opowiedzi na otrzymany email, zadałem pytanie odnośnie nawierzchni. Dodam tylko, że w miejscu w którym należy ją poprawić powinien zostać wymalowany znak P-23.

11 czerwca 2013 r.
W odpowiedzi na kolejny email dotyczący naprawy nawierzchni otrzymałem odpowiedź następującej treści:

Dzień dobry,
Obecnie osoba zajmująca się bieżącym utrzymaniem jest na urlopie wypoczynkowym,temat naprawy ubytków został jej przekazany do wykonania również w terminie do 30 czerwca 2013r.
(...)
W związku z powyższym dziękuję Panu na zwrócenie uwagi dotyczącej oznakowania. Pozdrawiam

Magdalena Herma
Starszy specjalista ds.inżynierii ruchu

12 czerwca 2013 r.
Po wątpliwościach Pani Inspektor, dotyczącej podanej przez mnie w pismie skrajni poziomej wynoszącej 20 cm i podaniu odpowiednich przepisów, ni z gruszki, ni z pietruszki otrzymałem email zaskakującej treści:

Witam znam ten dziennik Ustaw nr 43 przepis ten nie tyczy się ścieżki rowerowej biegnącej obok ruchliwej ulicy. Nie wiem, który ciag rowerowy ma Pan na myśli ale z tego co się orientuje wszedzie przestrzegana jest skrajnia pionowa i pozioma w taki sposób by nikomu z użytkowników dróg nie zagrażał znak drogowy.

Dziękuję
ps. skrajnia pionowa znaku natomiast 2,2 do krawędzi dolnej znaku -wysokośc ujednolicona na terenie całego Miasta.

Pozdrawiam i dziękuję za wymianę informacji.
Magdalena Herma

Czyli wedle Pani Inspektor znaki drogowe napiętnowane w moim piśmie stoją zgodnie z prawem w skrajni drogi rowerowej, w dodaktu dwa z nich na łuku tejże drogi. Co do zachowania skrajni poziomej w całym mieście przez oznakowanie pionowe na drogach rowerowych to Pani jest niestety w głębokim błędzie.

13 czerwca 2013 r.
Dzisiaj w godzinach popołudniowych natrafiłem na w/w drodze rowerowej na Panów, którzy wymianiali tarcze znaków drogowych C-13 na C-13/16 w rejonie skrzyżowania z ul. Krogulczą. Jak mnie zapewnili słownie operacja zmiany oznakowania potrwa kilkanaście dni i żebym uzbroił się w cierpliwość.

Dokumentacja 1

Oznakowanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej, rejon skrzyżowania z ul. KrogulcząOznakowanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej, rejon skrzyżowania z ul. KrogulcząNawierzchnia drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej, rejon naprzeciw Szpitala Wojewódzkiego

30 czerwca 2013 r.
Pomimo zapewnień Pani Inspektor, że usterki zostaną usunięte do w/w dnia, jak się można było spodziewać, poza wymianą aż dwóch tarcz znaków nie zrobiono kompletnie nic.

Dokumentacja 2

Nawierzchnia drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej, rejon przystanku przy ul. Andrzeja BoboliNawierzchnia drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej, rejon przystanku przy ul. Andrzeja Boboli

10 lipca 2013 r.
Nieoczekiwanie mym oczom ukazał się taki oto widok (Foto 4). Jedna ze studzienek została poprawiona wraz z nawierzchnią drogi rowerowej wokół niej. Zawsze to jakiś mały postęp ku lepszemu, ale pozostały jeszcze 4 podobnie zapadnięte studzienki na tej drodze. Znak drogowy w jej pobliżu nadal narusza skrajnię poziomą drogi rowerowej.

5 sierpnia 2013 r.
Po kolejnym miesiącu w końcu naprawiono kolejne zgłoszone nierówności w nawierzchni drogi rowerowej. Tym razem zniknęły po kilku latach dwie dziury oraz zapadnieta nawierzchnia wokół jednej ze studzienek technicznych (Foto 5).

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter