górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

IV rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów"

Data: 30 czerwca 2013

Żródło: www.fundacjababcialiny.org.pl

Tag: #rajdy rowerowe

Organizator

Logo Fundacji Babci Aliny

W sobotę 13 lipca 2013 roku, w Bielsku-Białej rozpocznie się 4 edycja rajdu rowerowego "Przez Polskę dla polskich hospicjów", organizowanego przez Fundację Babci Aliny, wspierającej polskie hospicja porzez przekaz niezbędnego sprzętu medycznego oraz popularyzację ruchu hospicyjnego.

Patronem honorowym rajdu jest mistrzyni świata kolarstwa górskiego oraz wicemistrzyni olimpijska z Pekinu - Maja Włoszczowska, a intencją jest zbiórka pieniędzy na zakup niezbędnych sprzętów dla hospicjów stacjonarnych i domowych w naszym kraju. Podczas rajdu w roku ubiegłym udało się zebrać sumę 75 000 zł.

Tradycyjnie już trasa rajdu liczy około 1000 km i została podzielona na dziewięć etapów liczących średnio 110 km. Podczas rajdu peleton, składający się z 25 kolarzy z Polski oraz Wielkiej Brytanii, przejedzie z Bielska-Białej, poprzez piękne zakątki Polski, Gniezno oraz wybrzeże Bałtyku do Gdańska, odwiedzając po drodze 9 wybranych hospicjów, którym dostarczy sprzęt od Fundacji. Po drodze dołączą również wolontariusze i pracownicy hospicjów oraz lokalne kluby rowerowe, a także szkoły.

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 11oo pod Kościołem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej (niepotwierdzone). Podczas pierwszego etapu imprezy, liczącego ok. 84 km, rowerzyści pojadą z Bielska-Białej w kierunku Zatora, zaliczając po drodze m.in. Przełęcz Przegibek, Żywiec, Przełęcz Kocierską oraz Andrychów. Pełną trasę I etapu można zobaczyć na powyższej mapie.

Udział w całym rajdzie lub tylko w wybranym etapie może wziąć każdy, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji Alina. Jednak organizator rajdu zastrzega, że ilość miejsc jest ograniczona i w przypadku nadkompletu dodatkowych uczestników odbędzie się selekcja. Zachęcam wszystkich do przejechania choćby kilku kilometrów oraz wsparcia finansowego fundacji.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter