górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetarg na budowę drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Liściastej

Data: 14 czerwca 2013

Żródło: bip.mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

W tym tygodniu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej na swojej stronie ogłosił przetarg na budowę około 300 metrowego odcinka drogi rowerowej oraz chodnika, które pobiegną między ostatnimi blokami osiedla Złote Łany, a ogródkami działkowymi. Ciąg dla pieszych oraz rowerzystów pobiegnie od ul. Liściastej w kierunku ul. Złotych Kłosów (Foto 1).

Obecnie znajduje się tam mały, nieutwardzony parking oraz około 100 metrowy, sfatygowany chodnik, pamiętający chyba jeszcze czasy budowy osiedla (Foto 2). Na końcu zamienia się on w wąską i błotnistą ścieżkę między drzewami (Foto 3).

Fotogaleria

Planowany przebieg nowej drogi rowerowejChodnik biegnący od ul. Liściastej w kierunku ul. Złotych KłosówŚcieżka biegnąca od ul. Liściastej w kierunku ul. Złotych Kłosów

Nowo projektowany ciąg dla pieszych i rowerzystów będzie posiadał wydzielony pas dla rowerów o szerokość jezdni 2.5 metra, o nawierzchni asfaltowej i będzie oddzielony pasem zieleni od równolegle biegnącego chodnika o szerokości 2 m. Prace budowlane mają zakończyć się najpóźniej 30 czerwca 2014 roku.

Wygląda na to, że w Bielsku-Białej będziemy mieli kolejną drogę rowerową "oderwaną od rzeczywistości", bowiem w pobliżu nie przebiega żadna inna droga rowerowa, z którą będzie można ją połączyć.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter