górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Imprezy rowerowe 2013 w okolicy Bielska-Białej - Aktualizacja

Data: 12 marca 2013

Żródło:

Tag: #rajdy rowerowe

Rok 2013 będzie obfitował w kilka imprez i rajdów rowerowych, zarówno dla amatorów jazdy na rowerze, jak i dla tych bardziej wymagających. Na chwilę obecną, w pobliżu Bielska-Białej, zaplanowanych jest kilka imprez dla rowerzystów.

Informator

Informator rowerowy 2013

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom o odwołaniu jednej z największych imprez sportowo-rekreacyjnych w Bielsku-Białej, 21 kwietnia 2013 roku odbędzie się kolejna, wiosenna edycja 34-go Rodzinnego Rajdu Rowerowego, organizowanego jak zwykle przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.

W dniu 4 maja 2013 roku podczas Majówki w Jaworzu, organizowanej przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze, odbędzie się Rodziny Rajd Rowerowy ulicami Jaworza oraz Jasienicy.

Dla bardziej wymagających i doświadczonych rowerzystów w dniu 18 maja 2013 roku w okolicy Wilkowic odbędzie I etap imprezy z cyklu Enduro Trophy 2013 organizowanej przez bielską grupę Horizon Five. Miesiąc poźniej, a dokładnie 15 czerwca 2013 odbędzie się II etap tej imprezy, tym razem w Brennej.

Dla amatorów turystycznej jazdy na rowerze, ciekawe rajdy i wycieczki rowerowe w roku 2013 planuje także Klub Turystyki Kolarskiej "KOŁO" przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie, który na dzień 18 maja 2013 przygotował IX Rajd Rowerowy Wokół Jeziora Goczałkowickiego. Więcej informacji o przygotowanych wycieczkach rowerowych można znaleźć tutaj ».

Nie zabraknie również imprez dla fanów kolarstwa szosowego bowiem w dniu 25 maja 2013 w Ustroniu oraz w dniu 6 czerwca 2013 w Wiśle rozegrane zostaną dwa etapy ROAD Maratonu przy otwartym ruchu drogowym.

AKTUALIZACJA (23 kwietnia 2013)
W dniu 6 lipca 2013 roku podczas XVIII Dni Bystrej, prawdopodobnie odbędzie się 14 edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego w tej miejscowości. Bliższe szczegóły będą znane na miesiąc przed terminem.

W dniu 13 lipca 2013 roku z Bielska-Białej wyruszy czwarty rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów" organizowany przez Fundację Babci Aliny. Rajd potrwa 9 dni, podczas którego uczestnicy przejadą 1100 km i zakończą jazdę na mecie w Gdańsku.

Sezon tegorocznych imprez rowerowych zamknie jesienna edycja 35-go Rodzinnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów, która odbędzie się w dniu 22 września 2013 roku.

Zapewne liczba imprez dla cyklistów ulegnie zmianie na plus, toteż lista będzie na bieżąco aktualizowana. W razie gdybyście drodzy Rowerzysci posiadali informacje o innych imprezach nie wymienionych w artykule zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter