górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowe oznakowanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Zwardońskiej

Data: 6 października 2012

Żródło:

Niedawno na drodze rowerowej wzdłuż ul. Zwardońskiej wykonano w końcu oznaczenia poziome w postaci charakterystycznych czerwonych pasów na obrzeżach (Foto 1), widywane często na innych drogach dla rowerzystów w Bielsku-Białej, oraz odmalowano znaki P-23 - tzw. "rowerki" (Foto 2). Do tej pory czerwonych pasów nie było na tym odcinku ścieżki rowerowej, jedynie na drodze wzdłuż ul. Lotniczej, która jest przedłużeniem drogi rowerowej przy lotnisku. Na odcinku gdzie istniało już takowe oznakowanie - zostało ono odświeżone (Foto 3).

Fotogaleria 1

Nowe oznakowanie drogi rowerowej przy lotniskuNowe oznakowanie drogi rowerowej przy ul. LotniczejOdświeżone oznakowanie drogi rowerowej przy ul. Lotniczej

Jaki to będzie miało wpływ na widoczność drogi rowerowej wśród pieszych, którzy w tym miejscu często się nią przechadzają, nie wiem. Cieszy mnie jednak ujednolicanie oznakowania poziomego dróg rowerowych w mieście, niestety dopatrzyłem się jeszcze kilku niedociągnieć.

Wedle Rozporządzenia Ministra infrastruktury o "Szczegółowych warunkach technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach", znak P-23 "rower", stanowiący uzupełnienie znaku pionowego C-13 "droga dla rowerów", powinien być umieszczany na początku drogi rowerowej, bezpośrednio za każdym skrzyżowaniem i być powtarzany co 50 metrów na całej jej długości.

Fotogaleria 2

Odmalowane znaki P-23 na drodze rowerowej przy ul. LotniczejBrak zebry na drodze rowerowej wzdłuż ul. LotniczejBrak zebry w rejonie skrzyżowania z ul. Babiogórską

Tymczasem, po wykonaniu przeze mnie pomiarów, na obu omawianych ścieżkach rowerowych znaki te są namalowane co 200-300 metrów. Co więcej panowie, którzy odświeżali stare oznakowanie P-23 wykazali się, w kilku miejscach, niezwykłym talentem malarskim (Foto 4), który pozostawiam bez komentarza...

Poza tym należałoby jeszcze domalować brakujące zebry na drodze rowerowej przy ul. Lotniczej, w miejscu gdzie zamienia się miejscami z chodnikiem (Foto 5) oraz przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Babiogórską (Foto 6).

Ciekawe książki o tematyce rowerowej

Okładka książki: Rowerem po Europie

Rowerem po Europie

39.90 zł

-23%    30.40 zł

Rekomendacja strony

Uważasz, że powyższy news jest ciekawy? Podziel się nim z innymi i dodaj go do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter

Komentarze ( 1 )

Nie bądź obojętny! Wyraź swoją opinię na temat artykułu Dodaj komentarz »

Avatar

14.10.2012 - 18:15 simasted napisał:

Dzisiaj, podczas niedzielnej, przejażdżki, m.in. drogą rowerową wzdłuż bielskiego lotniska, zostałem mile zaskoczony. Okazało się, że na całym ... Rozwińodcinku drogi rowerowej uzupełniono brakujące oznakowanie P-23, czyli tzw. rowerki. Teraz droga rowerowa jest wspaniale oznakowana. Brakuje jeszcze jedynie znaków D-6 w opisywanych wyżej miejscach. BRAWO!
Zwiń ^