górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Jana Kusia

Data: 14 lipca 2012

Żródło: bip.mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Niespełna dwa tygodnie temu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę około 360 metrów odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jana Kusia, od skrzyżowania z ul. Wilklinową do ul. Cyprysowej.

Projektowana droga rowerowa ma połączyć istniejący odcinek szutrowej drogi rowerowej biegnącej wzdłuż brzegu rzeki Białej (od strony Bystrej) z nowo-wybudowanym odcinkiem ciągu pieszo-rowerowego (Foto 1) oraz nową kładką nad rzeką Białą, wykonanymi w ramach budowy drogi ekspresowej S69, z istniejącą drogą rowerową wzdłuż ul. Bystrzańskiej.

Fotogaleria

Istniejący odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. KusiaUlica Kusia w obecnym stanieStara kładka nad rzeką Biała łącząca ul. Bystrzańską z ul. Kusia

Stare, bezpieczne połączenie w/w dróg rowerowych, wąską kładką nad rzeką Biała (Foto 3), zostało przerwane przez przebieg i budowę drogi ekspresowej S69 i aby dostać się na szutrową drogę w kierunku Bystrej rowerzyści zmuszeni są do korzystania z dość ruchliwej ul. Jana Kusia, na której na dodatek brakuje poboczy (Foto 2). Nadmienić należy także, że w tym miejscu wytyczony został również czerwony szlak w kierunku miasta Martin na Słowacji.

Fotogaleria

Układ ścieżek rowerowych w rejonie węzła S69Nowa kładka nad rzeką Biała przy węźle drogi S69

Nowa ścieżka rowerowa ma posiadać nawierzchnię asfaltową, o szerokość jezdni 2.0 metrów i prowadzić będzie w pasie zielni pomiędzy korytem rzeki Białej a jezdnią ul. Kusia. Od jezdni ulicy droga ma zostać oddzielona pasem zieleni o szerokości od 3 do 12 metrów, a osie krawędzi nowej drogi będą dowiązane do osi dróg rowerowych już istniejących.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter