górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

III rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów"

Data: 16 maja 2012

Żródło: www.fundacjababcialiny.org.pl

Tag: #rajdy rowerowe

Fotogaleria

Logo Fundacji Babci Aliny

Już za dwa tygodnie, w sobotę 2 czerwca, z Bielska-Białej wyruszy trzecia edycja rajdu rowerowego "Przez Polskę dla polskich hospicjów", organizowanego przez Fundację Babci Aliny, która popularyzuje ruch hospicyjny. Intencją rajdu jest zbiórka pieniędzy na zakup niezbędnych sprzętów dla hospicjów domowych i stacjonarnych w Polsce.

Trasa tegorocznego rajdu ma ponownie liczyć około 1000 km, na pokonanie których uczestnicy będą mieli 9 dni. Rajd rozpocznie się w Bielsku-Białej, przebiegnie przez polskie góry (Beskidy, Tatry, Gorce oraz Bieszczady) i zakończy się w Krakowie. Pierwszy odcinek z Bielska-Białej do Cieszyna będzie liczył 64 km.

Podczas rajdu peleton odwiedzi po drodze 10 wybranych hospicjów, którym dostarczy sprzęt od Fundacji. Uczestnikami rajdu będzie około 25 kolarzy z Anglii i Polski, a po drodze dołączą również wolontariusze i pracownicy hospicjów oraz lokalne kluby rowerowe i szkoły.

Istnieje możliwość udziału w rajdzie, na całej trasie lub tylko na wybranym odcinku, przez osoby prywatne. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji Alina. Jak podał organizator rajdu ilość miejsc jest niestety ograniczona.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter