górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Bielsko-Biała - Stolica Podbeskidzia - Artykuł sponsorowany

Data: 10 maja 2012

Żródło: pogoda.wp.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Bielsko-Biała - Stolica Podbeskidzia.
To piękne miasto traktowane jest jako brama wjazdowa na teren Beskidu Śląskiego i Małego. Dzięki dobrej komunikacji można tu dotrzeć bez problemów, a bliskość gór i liczne zabytki znajdujące się w centrum miasta sprawiają, że jest ono chętnie odwiedzane przez turystów. Gdy tylko dopisuje pogoda Bielsko pustoszeje, a tłumy ludzi wybierają się na wypoczynek w pobliskie góry. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest widokowa polana na stokach Dębowca, z której można podziwiać panoramę miasta. Można też wybrać się nieco dalej na Szyndzielnię oraz na Klimczok, by delektować się górskimi krajobrazami. Można też pozostać w mieście i odkrywać piękno jego architektury.

Największe atrakcje Bielska.
Do najważniejszych zabytków znajdujących się w centrum Bielska zaliczyć trzeba gmach dworca kolejowego, który po ostatnim remoncie stał się prawdziwą ozdobą miasta. Obowiązkowa jest również wizyta na rynku, który otoczony sympatycznymi kamienicami może zaskoczyć swą urodą i skromnością jednocześnie. Koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę na budynek, w którym mieści się Apteka Pod Jeleniem najstarsza apteka w mieście. Większość turystów koncentruje się jednak na najpopularniejszym placu miejskim, jakim jest Plac Chrobrego. Ozdobiony fontanną i licznymi ławeczkami, już dawno zaczął pełnić rolę nieoficjalnego centrum miasta. To właśnie tu, u stóp zamku Sułkowskich, skupia się towarzyskie życie Bielska. W jego pobliżu znajduje się także jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych miasta, która zachwyca nie tylko swą działalnością, ale i okazałą siedzibą. To Teatr Polski, którego gmach nawiązuje do najwspanialszych wzorców wiedeńskiej architektury.

Zamek Sułkowskich symbol Bielska.
Wznoszący się nad Placem Chrobrego zamek jest nie tylko najważniejszym zabytkiem miasta, ale i jego symbolem. Jest niemal tak stary, jak całe miasto, a choć obecny wygląd uzyskał w połowie XIX wieku, nadal zachwyca swą historyczną formą. Siedziba tutejszych panów, do których Bielsko należało aż do czasu II wojny światowej, ma swój wyjątkowy charakter. Gdy tylko zepsuje się pogoda Bielsko można poznawać w murach tej budowli, a to za sprawą mieszczącego się w zamkowych wnętrzach muzeum. Na zwiedzających czeka tu ciekawa ekspozycja archeologiczna i historyczna, można również bliżej poznać kulturę regionu za sprawą ekspozycji etnograficznej.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter