górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Kolistej

Data: 11 grudnia 2011

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Dobra wiadomość dla bielskich rowerzystów - Bielsko-Biała wzbogaciło się o nowy odcinek drogi rowerowej. Po kilku miesiącach zakończyły się prace przy budowie od podstaw przedłużenia ul. Kolistej od skrzyżowania z ul. Gościnną do skrzyżowania z ul. Karbową (Foto 9). Wzdłuż całego nowego, ok. 700-metrowego fragmentu drogi wybudowano także dwukierunkową drogę rowerową o szerokości 2 metrów. Nowa droga rowerowa posiada nawierzchnię z asfaltu lanego i stanowi przedłużenie istniejącego już 1.5 kilometrowego fragmentu ścieżki wzdłuż ul. Kolistej.

Fotogaleria

Początek nowego odcinka drogi rowerowej w rejonie ul. GościnnejPrzejazd rowerowy na nowym odcinku ul. KolistejDroga rowerowa w rejonie skrzyżowania z ul. FalistąDroga rowerowa wzdłuż ul. Kolistej między ul. Falista i OwsianąDroga rowerowa w rejonie skrzyżowania z ul. OwsianąDroga rowerowa w rejonie skrzyżowania z ul. OwsianąDroga rowerowa wzdłuż ul. Kolistej między ul. Owsianą i KarbowąDroga rowerowa tuż przed skrzyżowaniem z ul. KarbowąPrzejazd rowerowy przy skrzyżowaniu z ul. Karbową

Niestety, jak to zwykle bywa, nie obyło się bez drobnych niedociągnięć jeśli chodzi o oznakowanie pionowe i poziome oraz jakość wykonania samej drogi rowerowej:

1. Usytuowanie kilku znaków drogowych, pionowych na trasie drogi rowerowej niespełnia przepisów dotyczących zachowania skrajni poziomej - min. 20 cm od krawędzi ścieżki. Mowa głównie o trzech znakach D-1 /Droga z pierwszeństwem przejazdu/ (Foto 1,3), znaku D-6B /Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów/ w rejonie skrzyżowania z ul. Falistą (Foto 3), oraz znaku C-13 /Droga dla rowerów/ w rejonie ronda.

2. Nie wiedzieć czemu tuż przed przejazdem rowerowym po obu stronach drogi zamiast znaku D-6A /Przejazd dla rowerów/ zawieszono znaki informujące o przejściu dla pieszych (Foto 2). Nowa droga zachęci zapewne niektórych kierowców do jazdy z wiekszą niz przepisowa prędkością, więc przed przejazdem rowerowym, po obu stronach drogi, przydałoby się umieścić znak otrzegawczy A-24 /Rowerzyści/.

3. Na skrzyżowaniach ul. Kolistej z ul. Falistą (Foto 3) oraz ul. Owsianą (Foto 5) wymalowano piękne pasy dla pieszych, ale zapomniano o oznaczeniu na jezdni przejazdu rowerowego, pomimo iż znaki drogowe na taki wskazują.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter