górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowa droga pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Urodzajnej

Data: 7 grudnia 2011

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Kilkanaście dni temu zakończyła się budowa nowego odcinka drogi rowerowo-pieszej wzdłuż ul. Urodzajnej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Tuwima do skrzyżowania z ul. Siewną. Nowy, około 300-stu metrowy odcinek zgodnie z założeniami projektowymi wykonano jako drogę rowerowo-pieszą o nawierzchni asfaltowej. Szerokość nowego odcinka drogi rowerowo-pieszej wynosi 2.5 metra, a więc spełnia warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43, poz. 430).

Fotogaleria

Wjazd na drogę rowerową przy skrzyżowaniu z ul. TuwimaDroga rowerowa wzdłuż ul. UrodzajnejZjazd z drogi rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. Siewną

Po raz pierwszy w Bielsku-Białej zastosowano również rozwiązanie pozwalające na płynny wjazd rowerem na ścieżkę wprost z ulicy (Foto 1), jak również zjazd z kończącego odcinka na jezdnię (Foto 3). Wedle założeń projektowych ruch rowerów na kończącym się odcinku drogi rowerowo-pieszej, tuż przed przejściem dla pieszych, przy skrzyżowaniu z ul. Siewną miał zostać skierowany w wydzielony pas dla rowerów na jezdni. Jak widać na załączonym zdjęciu (Foto 3) zrezygnowano z tego rozwiązania.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter