górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Urodzajnej

Data: 31 sierpnia 2011

Żródło: bip.mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

10 sierpnia br. Bielski MZD ogłosił przetarg na budowę jednostronnego ciągu rowerowo-pieszego wzdłuż ul. Urodzajnej (Foto 2,3), na odcinku od skrzyżowania z ul. Tuwima do skrzyżowania z ul. Siewną. Planowany odcinek drogi rowerowo-pieszej o szerokości 2.5 metra ma posiadać nawierzchnię asfaltową i będzie oddzielony od jezdni wąskim pasem zieleni. Co ciekawe, wjazd na ścieżkę rowerową ma odbywać się płynnie z poziomu ulicy co jak dotąd nie było jeszcze stosowane na bielskich odcinkach ścieżek rowerowych.

Fotogaleria

Plan docelowej organizacji ruchu na ul. UrodzajnejPołożenie ul. Urodzajnej w Bielsku-BiałejUl. Urodzajna - widok od strony skrzyżowania z ul. Tuwima

Budowa ścieżki wzdłuż w/w ulicy jest dobrym pomysłem, gdyż droga posiada walory widokowe. Po pokonaniu wzniesienia ul. Urodzajnej możemy zobaczyć panoramę Beskidów ze Skrzycznem na czele. Jednak po zapoznaniu się z planem sytuacyjnym nasuwają się niestety pewne wątpliwości.

Niewiedzieć czemu tuż przy skrzyżowaniu z ul. Siewną droga rowerowa zamienia się w wydzielony pas w jezdni (Foto 1). Czyżby w ten sposób planowano poprowadzić kontynuację ścieżki rowerowej? Jest to dziwne rozwiązanie gdyż należałoby wydzielić podobny pas po drugiej stronie drogi i wyznaczyć przejazd dla rowerów. Miejmy nadzieję, że to tylko rozwiązanie tymczasowe i w nieodległej przyszłości ciąg rowerowo-pieszy zostanie analogicznie przedłużony do skrzyżowania z ul. Łagodną, zwłaszcza, że warunki terenowe na to pozwalają.

Zastanawiające jest również planowane zastosowanie znaku C-13/16 przy ciągu rowerowo-pieszym. Skoro szerokość ma wynosić 2.5 m więc zapewne zostanie wydzielony oddzielny pas dla pieszych i oddzielny dla rowerów. W związku z tym należałoby postawić tu inny znak C-13 i C-16 określający jasno po której stronie drogi kto może się poruszać.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter