górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Drogi rowerowe » Rybarzowice

Obecnie przez teren wsi Rybarzowice przebiega jedna, dwukierunkowa, droga rowerowa, wzdłuż rzeki Żylicy, o szerokości od 2÷3 m, licząca w sumie ok. 3.0 km. Droga rowerowa, rozpoczyna się przy ul. Wodnej w Rybarzowicach i kończy na granicy z Buczkowicami w rejonie mostu nad Żylicą przy ul. Kowalskiej.

Galeria

Początek drogi rowerowej w Rybarzowicach przy ul. Wodnej Droga rowerowa w wzdłuż Żylicy w Rybarzowicach Droga rowerowa wzdłuż Żylicy w Rybarzowicach Jedno z miejsc do odpoczynku przy drodze rowerowej w Rybarzowicach Droga rowerowa w Rybarzowicach w końcowym etapie Zakończenie drogi rowerowej w Rybarzowicach na granicy z Buczkowicami

Opisywana ścieżka rowerowa w Rybarzowicach stanowi część traktu rowerowego wzdłuż rzeki Żylicy biegnącego przez Buczkowice i kończącego się w Szczyrku. Droga rowerowa posiada bezpośrednie połączenie z drogą rowerową w Buczkowicach

Filmoteka

Miniatura klipu video

Trakt rowerowy w całości przebiega po północnej stronie brzegu rzeki i większości jest odrębną drogą tylko dla rowerów. W kilku miejscach trasa poprowadzona jest po drogach dojazdowych do prywatnych posesji. W pięciu miejscach na trasie wytyczone są miejsca do odpoczynku dla rowerzystów wraz ze stojakami na rowery.

Wzdłuż całego odcinka drogi rowerowej nie wybudowano chodników, dlatego też czasami można spotkać na swojej drodze pieszych. Ponadto droga rowerowa na całej długości pozbawiona jest niestety również sztucznego oświetlenia.

Istniejące drogi rowerowe, wraz z lokalizacją stojaków rowerowych, w Rybarzowicach zostały ujęte na poniższym planie. Po kliknięciu na odcinku ścieżki rowerowej pokazuje się krótka informacja o jego długości, rodzaju nawierzchni oraz oznakowaniu pionowym i poziomym.

Drogi rowerowe w Rybarzowicach (akt. 16 kwietnia 2014 r.)

Wyświetl większą mapę »

Droga rowerowa w Rybarzowicach na całej swojej długości posiada gładką, asfaltową nawierzchnię. Dokładne wyszczególnienie rodzajów nawierzchni dla poszczególnych dróg rowerowych w Rybarzowicach podano w poniższej tabelce.

Typy nawierzchni na ścieżkach rowerowych w Rybarzowicach

Typ nawierzchni
Rodzaj ścieżkiAsfaltKostkaInna*
Droga rowerowa3.1 km0 km 0 km
Droga rowerowo-piesza0 km0 km0 km

Dokładna lista ulic/miejsc na terenie Rybarzowicach, wzdłuż których wybudowano lub wytyczono drogi rowerowe znajduje się w poniższej tabelce.

Lista dróg rowerowych w Rybarzowicach

NrRejon/UlicaDługość
1 Wzdłuż rzeki Żylica 3.1 km

Rekomendacja strony

Powyższe informacje wydały się ciekawe? Podziel się nimi z innymi i dodaj je do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter