górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Drogi rowerowe » Rybarzowice

Informacje o ciągach rowerowych w Rybarzowicach

Obecnie na obszarze wsi Rybarzowice wybudowano w sumie około 2.7 km infrastruktury rowerowej, na które składają się cztery odcinki ciągów pieszo-rowerowych (Foto 1,2,3,4,5) oraz jedna droga rowerowa (Foto 6). Wszystkie trakty dla rowerzystów są dwukierunkowe.

Galeria

Początek/koniec ciągu pieszo-rowerowego w Rybarzowicach przy ul. WodnejJedno z kilku miejsc odpoczynku przy ciągu rowerowym wzdłuż Żylicy w RybarzowicachCiąg pieszo-rowerowy wzdłuż rzeki Żylica w RybarzowicachPoczątek/koniec ciągu pieszo-rowerowego w Rybarzowicach przy ul. TopolowejCiąg pieszo-rowerowy biegnący kładką na rzeką Żylica w RybarzowicachNowy fragment drogi rowerowej wzdłuż ul. Nad Brzegiem w Rybarzowicach

Opisywane ścieżki rowerowe w Rybarzowicach stanowią część traktu rowerowego wzdłuż rzeki Żylica biegnącego przez Buczkowice i kończącego się w Szczyrku. Tylko droga rowerowa wzdłuż ul. Nad Brzegiem posiada bezpośrednie połączenie z drogą rowerową w Buczkowicach. Fragment trasy wzdłuż rzeki wytyczony został drogą dojazdową do prywatnych posesji, która jest zamknięta dla ruchu, a wzdłuż niej biegnie wąski chodnik dla pieszych.

Filmoteka

Większość ciągów dla rowerzystów posiada na całej długości sztuczne oświetlenie oraz oznakowanie poziome i pionowe. Wyjątkiem jest tutaj szutrowy ciąg pieszo-rowerowy po południowej stronie rzeki Żylica. W pobliżu traktów rowerowych znajduje się 10 miejsc do odpoczynku dla rowerzystów i pieszych wraz ze stojakami na rowery (Foto 2). Dwa takie miejsca znajdują się po południowej stronie rzeki.

Istniejące ciągi rowerowe, wraz z lokalizacją stojaków rowerowych, w Rybarzowicach zostały ujęte na poniższym planie. Po kliknięciu na odcinku ścieżki rowerowej pokazuje się krótka informacja o jego długości, rodzaju nawierzchni oraz oznakowaniu pionowym i poziomym.

Mapa ciągów rowerowych (Akt. Sierpień 2020 r.)

Wyświetl większą mapę

Ciągi rowerowe w Rybarzowicach na długości 2 km posiadają gładką, asfaltową lub betonową nawierzchnię. Dokładne wyszczególnienie rodzajów nawierzchni dla poszczególnych ciagach rowerowych w Rybarzowicach podano w poniższej tabelce.

Typy nawierzchni na ścieżkach rowerowych

Typ nawierzchni
Rodzaj ścieżkiAsfaltKostkaInna*
Droga rowerowa0.24 km0 km 0 km
Ciąg pieszo-rowerowy1.65 km0 km0.05 km
Pasy i kontrapasy rowerowe0 km0 km0 km

Dokładna lista ulic/miejsc na terenie Rybarzowicach, wzdłuż których wybudowano lub wytyczono drogi rowerowe znajduje się w poniższej tabelce.

Wykaz infrastruktury rowerowej

NrRejon/UlicaDługośćTyp infrastruktury
1Wzdłuż rzeki Żylica1.66 kmciąg pieszo-rowerowy
2Kładka nad rzeką Żylica0.05 kmciąg pieszo-rowerowy
3ul. Nad brzegiem0.24 kmdroga rowerowa
4Wzdłuż rzeki Żylica0.72 kmciąg pieszo-rowerowy
5Kładka nad rzeką Żylica0.05 kmciąg pieszo-rowerowy

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter