górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Drogi rowerowe » Meszna

Informacje o drogach rowerowych we wsi Meszna

Aktualnie w obrębie granic wsi Meszna wytyczona jest tylko jedna dwukierunkowa, droga rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej 942 (ul. Szczyrkowska), licząca ok. 1.1 km. Droga rozpoczyna się przy Rodzinnym Domu "Senior" w Bystrej i kończy na granicy Mesznej z Buczkowicami, w rejonie ul. Zielonej. Trakt, o szerokości 3.5 m, posiada wydzielony odrębny pas dla pieszych oraz rowerzystów (2.0 m).

Galeria

Początek drogi rowerowej jeszcze na terenie BystrejPoczątek drogi rowerowej na terenie MesznejDroga rowerowa w rejonie skrzyżowania z ul. SzkolnąDroga rowerowa w rejonie skrzyżowania z ul. SzkolnąDroga rowerowa w Mesznej w dalszym etapieKoniec drogi rowerowej na granicy z Buczkowicami

Omawiany odcinek drogi rowerowej w Mesznej stanowi fragment planowanej, bezpiecznej drogi rowerowej z Bielska-Białej do Szczyrku. Niestety ze względu na niewykonanie takiego odcinka na terenie Bystrej, w/w droga rowerowa nie posiada obecnie połączenia z żadną inną drogą rowerową biegnącą od strony Bielska-Białej.

Istniejący kawałek drogi rowerowej w Mesznej został pokazany na poniższym planie. Po kliknięciu na odcinku ścieżki ukazuje się krótka informacja o jego długości, rodzaju nawierzchni oraz o tym jakie ścieżka posiada oznaczenia.

Mapa ciągów rowerowych (akt. Październik 2012 r.)

Wyświetl większą mapę

Droga rowerowa w Mesznej, na całej długości posiada nawierzchnię z kostki brukowej fazowanej. Dokładne wyszczególnienie typów nawierzchni dla poszczególnych rodzajów dróg rowerowych podano w poniższej tabelce.

Typy nawierzchni na ścieżkach rowerowych

Typ nawierzchni
Rodzaj ścieżkiAsfaltKostkaInna*
Droga rowerowa0 km1.1 km 0 km
Ciąg pieszo-rowerowy0 km0 km0 km
Pasy i kontrapasy rowerowe0 km0 km0 km

Dokładna lista ulic/miejsc we wsi Meszna, wzdłuż których wybudowano lub wyznaczono ścieżki rowerowe znajduje się w poniższej tabelce.

Wykaz infrastruktury rowerowej

NrRejon/UlicaDługośćTyp infrastruktury
1ul. Szczyrkowska [DW 942]1.1 kmdroga rowerowa

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter