górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Drogi rowerowe » Buczkowice

Informacje o drogach rowerowych w Buczkowicach

Aktualnie na terenie wsi Buczkowice wytyczono w sumie ok. 2.6 km infrastruktury rowerowej, biegnącej wzdłuż rzeki Żylica. Trakt dla rowerów rozpoczyna się na granicy z Rybarzowicami, w rejonie mostu na Żylicy (ul. Kowalska) i kończy na granicy ze Szczyrkiem.

Galeria

Droga rowerowa w Buczkowicach wzdłuż ul. MiodońskiegoDroga rowerowa w Buczkowicach wzdłuż ul. Miodońskiego - parkingDroga rowerowa naprzeciwko Urzędu Gminy w BuczkowicachNowo odcinek ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Żylica w BuczkowicachDroga rowerowa wzdłuż rzeki Żylica w BuczkowicachOdcinek drogi rowerowej w Buczkowicach przy granicy ze Szczyrkiem

Droga rowerowa posiada bezpośrednie połączenie z drogą rowerową w Szczyrku oraz podobnym odcinkiem drogi rowerowej w Rybarzowicach i stanowi jej środkowy fragment. Trakt rowerowy w większości przebiega po południowym brzegu rzeki. Po śladzie fragmentu drogi rowerowej przebiega również czerwony szlak rowerowy z Katowic na Przełęcz Glinka.

Istniejące drogi rowerowe w Buczkowicach zostały ujęte na poniższym planie. Po kliknięciu na odcinku ścieżki rowerowej pokazuje się krótka informacja o jego długości, rodzaju nawierzchni oraz oznakowaniu pionowym i poziomym.

Mapa ciągów rowerowych (Akt. Listopad 2019 r.)

Wyświetl większą mapę

Droga rowerowa w Buczkowicach posiada na całym odcinku sztuczne oświetlenie oraz gładką nawierzchnię asfaltową. Wyjątkiem jest krótki odcinek w rejonie przejazdu rowerowego na ul. Lipowskiej, który wyłożony są szarą, fazowaną kostką brukową. Dokładne wyszczególnienie rodzajów nawierzchni dla poszczególnych odcinkach dróg rowerowych w Buczkowicach podano w poniższej tabelce.

Typy nawierzchni na ścieżkach rowerowych

Typ nawierzchni
Rodzaj ścieżkiAsfaltKostkaInna*
Droga rowerowa2.1 km0.1 km 0 km
Ciąg pieszo-rowerowy0 km0 km0 km
Pasy i kontrapasy rowerowe0 km0 km0 km

Dokładna lista ulic/miejsc na terenie Buczkowicach, wzdłuż których wybudowano lub wytyczono drogi rowerowe znajduje się w poniższej tabelce.

Wykaz infrastruktury rowerowej

NrRejon/UlicaDługośćTyp infrastruktury
1ul. Miodońskiego1.0 kmdroga rowerowa
2Wzdłuż rzeki Żylica (odc. 1,3)0.9 kmdroga rowerowa
2Wzdłuż rzeki Żylica (odc. 2)0.7 kmciąg pieszo-rowerowy

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter