górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Drogi rowerowe » Buczkowice

Aktualnie na terenie wsi Buczkowice wytyczona jest jedna, dwukierunkowa, droga rowerowa, wzdłuż rzeki Żylicy, o szerokości 2 m, licząca w sumie ok. 2.1 km. Droga rowerowa, rozpoczyna się na granicy z Rybarzowicami, w rejonie mostu na Żylicy (ul. Kowalska) i kończy na granicy ze Szczyrkiem.

Galeria

Początek drogi rowerowej w Buczkowicach na granicy z Rybarzowicami Droga rowerowa w Buczkowicach wzdłuż ul. Miodońskiego Koniec ścieżki rowerowej w Buczkowicach wzdłuż ul. Miodońskiego Droga rowerowa w Buczkowicach w rejonie przejazdu rowerowego na ul. Lipowskiej Droga rowerowa w Buczkowicach w dalszym etapie Końcowy odcinek drogi rowerowej w Buczkowicach przed Szczyrkiem

Opisywana droga rowerowa w Buczkowicach jest środkowym fragmentem ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Żylica rozpoczynającej się w Rybarzowicach i kończącej się w Szczyrku. Droga rowerowa posiada bezpośrednie połączenie z drogą rowerową w Szczyrku oraz podobnym odcinkiem drogi rowerowej w Rybarzowicach.

Filmoteka

Miniatura klipu video

Trakt rowerowy w większości przebiega po południowym brzegu rzeki, na krótkim odcinku biegnie wzdłuż ul. Nadbrzeżnej. W dwóch miejscach na trasie, w rejonie wytyczone są miejsca do odpoczynku dla rowerzystów wraz ze stojakami na rowery. Po śladzie ścieżki przebiega również czerwony szlak rowerowy z Bielska-Białej do miasta Martin na Słowacji.

Niestety wzdłuż całego odcinka ścieżki nie wybudowano równoległego chodnika dla pieszych, stąd często można ich spotkać na swojej drodze. Niebezpiecznym miejscem na trasie jest również przejazd przez ruchliwą ul. Lipowską, który jest źle oznakowany.

Istniejące drogi rowerowe, wraz z lokalizacją stojaków rowerowych, w Buczkowicach zostały ujęte na poniższym planie. Po kliknięciu na odcinku ścieżki rowerowej pokazuje się krótka informacja o jego długości, rodzaju nawierzchni oraz oznakowaniu pionowym i poziomym.

Drogi rowerowe w Buczkowicach (akt. 27 kwietnia 2013 r.)

Wyświetl większą mapę »

Droga rowerowa w Buczkowicach posiada w większości gładką, nawierzchnię asfaltową, za wyjątkiem krótkich odcinków: w rejonie przejazdu rowerowego na ul. Lipowskiej oraz wzdłuż ul. Nadbrzeżnej, które wyłożone są szarą, fazowaną kostką brukową.

Dokładne wyszczególnienie rodzajów nawierzchni dla poszczególnych dróg rowerowych w Buczkowicach podano w poniższej tabelce.

Typy nawierzchni na ścieżkach rowerowych w Buczkowicach

Typ nawierzchni
Rodzaj ścieżkiAsfaltKostkaInna*
Droga rowerowa2.1 km0.1 km 0 km
Droga rowerowo-piesza0 km0 km0 km

Dokładna lista ulic/miejsc na terenie Buczkowicach, wzdłuż których wybudowano lub wytyczono drogi rowerowe znajduje się w poniższej tabelce.

Lista dróg rowerowych w Buczkowicach

NrRejon/UlicaDługość
1 Wzdłuż rzeki Żylica 2.1 km

Rekomendacja strony

Powyższe informacje wydały się ciekawe? Podziel się nimi z innymi i dodaj je do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter