górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Autor strony » Rower

Prezentacja oraz historia posiadanych rowerów

W mojej rowerowej historii przewinęło się niewiele rowerów. Pomijając pierwszy rower - żółty Reksio z podpórkami ;) oraz jakiś bordowy, bezimienny rower, złożony przez ojca, na którym nie chciałem specjalnie jeździć pojawiły się jeszcze trzy rowery. Skupię się jednak na tych, z którymi wiąże się tzw. świadome zamiłowanie do kolarstwa.

Pierwszy rower
Chyba jak większość polskich rowerzystów, mniej więcej z mojego przedziału wiekowego, rozpoczynałem swoją przygodę z rowerem od jazdy na rodzimych wynalazkach typu Wigry, Flaming itp. Przez kilka lat aktywnie jeździłem na ciemnoniebieskim składaku Romet Wigry 3, z wielkim, metalowym koszem na bagażniku, modnym w tamtym okresie. Wtedy także rozpocząłem swoje pierwsze wycieczki rowerowe po mieście z mapą w kieszeni. Przygoda z tym rowerem zakończyła się definitywnie w 1992 roku.

Girardengo

Rower Girardengo - zaliczyłem nim Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią

Pierwszy rower górski
Końcem 1995 roku otrzymałem pierwszy rower górski marki Girardengo (włoski kolarz). Rower jakości tych obecnych w hipermarketach, co jednak nie przeszkadzało mi aby wybrać się nim po raz pierwszy w góry. Każdy wyjazd w góry kończył się totalnym poluzowaniem większości elementów w rowerze oraz bólem stawów. Przez 5 sezonów rowerowych przejechałem nim ponad 2600 km i przekazałem siostrze końcem 2000 roku.

Stan obecny
Aktualnie w swoim garażu posiadam dwa rowery: wysłużonego już Wheelera 1800ZX Ride, zakupionego w 2001 roku, który towarzyszył mi przez 12 kolejnych sezonów i na którym przejechałem ponad 10 300 km. Końcem 2012 roku pojawił się również nowy nabytek, pierwszy rower w pełni amortyzowany: Scott Spark 70.

Wheeler

1800 ZX Ride

Informacje o rowerze Wheeler 1800 ZX Ride

Scott

Spark 70

Informacje o rowerze Scott Spark 70

Po kliknięciu w powyższe zdjęcia można zapoznać się ze szczegółówą specyfikacją techniczną dwóch z posiadanych przeze mnie rowerów.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter